top of page
Поиск
  • Фото автораОртопед-травматолог Дмитро Мордовець

Неврома Мортона, або ще одна причина болю в стопі.

Обновлено: 2 янв.

Неврома Мортона - це доброякісне згущення поперекових нервів. Це спричинює гострий відчуття стріляння, печіння або колючого болю в області підошвенної поверхні стопи в районі поперекових кісток (метатарсалгія) та у пальцях ніг. Біль настільки інтенсивна, що пацієнти відчувають лише тимчасове полегшення, сідаючи або знімаючи взуття. Після зняття навантаження з ноги біль швидко зменшується. Створення або відчуття оніміння в пальцях ніг є симптомами невроми Мортона.

Неврома Мортона є дуже поширеним результатом поперекового плоскостопія (розвиток широкої підошви), іноді в поєднанні з вальгусною деформацією великого пальця (hallux valgus). Жінки страждають цим захворюванням у чотири рази частіше, ніж чоловіки. Ймовірно, це пов'язано з взуттям: високі підбори і вузький передній носок створюють великий тиск на передню частину стопи, збільшуючи ризик розвитку поперекового плоскостопія. Поперекове плоскостопіє змінює положення поперекових кісток і збільшує тиск на нерви, що проходять вздовж підошви стопи.

Але навіть чоловіки, в основному бігуни, які багато тренуються, можуть розвинути це. Неврома Мортона найчастіше виникає між 3-м та 4-м пальцями, і трошки рідше між 2-м та 3-м пальцями.

Зрозуміти, що це саме неврома Мортона, не так просто, тому обов'язково слід звертатися до фахівця! Для постановки діагнозу додатково потрібно зробити УЗД або МРТ передньої частини стопи.

Лікування починається з консервативних методів:

  • індивідуальні ортопедичні устілки;

  • протизапальні препарати;

  • ХОЛОД місцево;

  • ін'єкції в болісне місце протягом тривалого часу з протизапальним препаратом.

Якщо таке лікування не допомагає, виконують невелику операцію з видалення невроми. Виконується невеликий розріз у потрібному міжплюсневому проміжку, виокремлюється змінений відрізок нерва і видаляється. Після операції протягом певного часу іноді може відсутній відчуття в пальці, але завдяки навколишнім нервам чутливість може повернутися. Спеціальна реабілітація не потрібна. Того ж дня пацієнт може йти додому. На другий день робиться перев'язка

8 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page